תמונות מכנס בני הדור החמישי לילידי ירושלים.
בני הדור החמישי הם נינים למייסדי המשפחה שיינה-בלומה ור' משה שטרן.
א. ביקור בשכונת אוהל שלמה - אבו בסל, אוקטובר 2008.

 
 

הכנס נערך בבית אלקה צוקרמן בשכונת אהל שלמה (אבו בסל) ובבית הכנסת "בית יהודה" בשכונת בית יעקב. המשתתפים עלו לקברו של מייסד המשפחה ר' משה שטרן בבית העלמין שבהר הזיתים, וסעדו ארוחת צהרים חגיגית ב"יד השמונה".

 
.
 

קטע מדברי עדינה מרקס בפתיחת הכנס:

המניע והדחף לארגון הכנס המשפחתי הזה בירושלים מקורו בציפייה שלנו להיפגש ולשוחח, לספר ולהאזין, לחשוף ולגלות חוויות המשותפות לכולנו.
בעקבות סיפורים וזיכרונות ילדות שלנו, נוצרה בינינו שפת מושגים משותפת, ביטויים מיוחדים שזר לא יבין, יש לנו מעין קוד סודי משותף המאחד אותנו למשפחה אחת. אלה הגורמים שהביאו אותנו ל-"כינוס משפחתי". מלבדינו, בני הדור החמישי, קיימים במשפחתנו יותר ממאה בנות ובנים נוספים שהם בני הדור השישי. לחלקם יש משפחות הכוללות ביחד כמה מאות נכדים נהדרים שהם בני הדור השביעי. למבוגרים שבינינו יש כבר נינים שהם בני הדור השמיני לילידי ירושלים.
הועדה המארגנת הסבירה לי שלא הייתה כל אפשרות טכנית לכנס יחד את כל מאות בני המשפחה. ולכן, נסתפק הפעם במפגש של בני הדור החמישי. כפי שהבנתי, מטרות הכינוס הזה הם: א. להכיר את בני המשפחה. ב. ללמוד על תולדות המשפחה. ג. להנחיל את מורשת המשפחה לדורות הבאים.
למפגש זה הנערך כאן בשכונת "אבו בסל" במקום בו היה ביתה של אלקה צוקרמן, הוזמנו היום גם אורחי כבוד. אלה הם בני הדור הרביעי של משפחתנו. אנחנו גאים ומאושרים לציין כאן את שמותיהם: אסתר דגן לבית צוקרמן, שולה ושלמה צוקרמן, אסתר שטרנברג, רחל שכטר לבית שטרנברג, יעקב שטרנברג, חדווה ומשה קווטינסקי ושוקה גרוסמן.

 
 

רשימת המשתתפים:
אבניאלי רחלי חיים, אבניר יהודית ודוד, אלוש אריאלה ושלום, אלימלך מוריה,  ארקין נאוה , ברזובסקי אלי וחגית, גילאי אריה ורות, גלבוע צחי ונוגה גל-עד, גרוסמן שוקה, דגן אסתר*, דגן פיני ורותי, הניק דפנה ויהודה, וולצמן אביבה, יעבץ סמדר, כהן נאוה ומשה, ליכטשיין מיכל, ליכטשיין יהודה ובלאנש, מיזרוצקי יהודית וזכריה, מרקס עדינה, נדה אריאלה ויוסי, צוקרמן שלמה ושולמית*, קווטינסקי משה וחדווה* , קווטינסקי יוסי, קווטינסקי אירית, קמחזי אהובה ורפי, קניגסברג גליה, קרוליק אהובה וגדעון, קרמר ניצה ואיציק, רווה ליאורה וראובן, שגיא דגנית ואבי, שטרנברג דרור ושרי, שטרנברג יעקב* , שטרנברג שי שלום, שטרנברג איתן ויפה, שכטמן מרב ומריו, שכטר רחל*, שלייפר אלי ואיה, שלייפר נעמי ואקרמן אדם, שלף מאיר ונילי, שלף אריק ודליה, שלף עודד, שניט נורית ודן, שפייזמן אילה ואיציק.
*
אורחי כבוד - בני הדור הרביעי.

 
דגנית שגיא ואביבה ולצמן מגיעות לאבו בסל אסתר דגן בפתח הבית שבו גדלה כיבוד קל מוגש ע"י דליה, רעות ואפרת שלף

הוגש כיבוד קל כולל: חמינדוס, קוגל, ארבעס, פרצלך ואוגרקע.

 
שורה שניה: דרור ושרי שטרנברג, איציק שפייזמן משמאל: אלי וחגית ברזובסקי, אהובה וגדעון קרוליק, שי שטרנברג טכס הפתיחה. מימין: רות גילאי, עדינה מרקס, משה קווטינסקי, ואריה גילאי.
יעקב שטרנברג ואחותו רחל שכטר. מאחור: עודד שלף, אפרת טובול, חיים אבניאלי משמאל: נורית שניט, איתן שטרנברג, רחל שכטר

יוסי קווטינסקי, נעמי שלייפר

מימין: אירית, חדוה ומשה קווטינסקי פיני דגן, ניצה קרמר.
האחים לבית דגן: פיני, ניצה קרמר, נורית שניט הגיסים: איציק קרמר, רותי דגן עדינה מרקס
שולה ושלמה צוקרמן. עומד: צחי גלבוע ראובן רווה. מאחור: יהודה ליכטשיין, נוגה גל-עד חלק מחברי הועדה המארגנת: אריה, נעמי, אלי.

הכנס אורגן ע"י: אריק שלף, נעמי שלייפר, אריה גילאי, אלי שלייפר.
ובעזרתם האדיבה של: דליה שלף, רות גילאי, אפרת שלף טובול, רעות סמדר ועודד שלף.
צילומי תמונות באדיבות: צחי גלבוע, מרב שכטמן, נורית שניט, נאוה כהן ומשה קווטינסקי.
הסרטה ועיבודי מחשב: משה כהן

 

קטע מדברי יהודית מיזרוצקי בפתיחת הכנס:

כאשר התכנסה הועדה המארגנת של הכינוס הזה, הייתה להם התלבטות קשה – איזה כיבוד קל להכין כפתיח לכינוס שלנו. היו חברים שהציעו סנדביץ' ושתייה והיו חברים שצידדו במאכל ממסורת המשפחה. בין המאכלים המסורתיים הייתה תחרות קשה בין גפילטע פיש לבין לטקעס. בין לקרדה עם ציבלע לברויט מיט שירעס, בין צימעס מתוק לקרפלאך עם בשר. ואולי לחלק קופטעלעס שזה מעדן קציצות. הפור נפל על המטעמים הבאים:
ביצה קשה הנקראת ביידיש הארטע איי. מנהג האשכנזים הפרושים הוא לכבד את המוזמנים לשמחה באכילת ביצה קשה. הכיבוד הזה ידוע כמאכל של אבלים. אך מפרשים את המנהג הזה שאכילת מאכל אבלות בתחילת השמחה מטרתה להזכיר לנו שהשמחה שלנו איננה שלמה. ביום זה, כמו בכל אירוע משפחתי, נזכור בכאב, בצער, ובאהבה רבה את בני משפחתנו שאינם איתנו עוד.
מלפפון חמוץ הנקרא ביידיש זויערע אוגרקע. הוא מתאבן (אפטייזר) קלאסי הפותח את התיאבון. היה נהוג אצלנו לאוכלו בכל שמחה ובכל קידוש.
קוגעל או קיגעל ירושלמי הוא מעדן אשכנזי הנפוץ בעיקר בין קהילות חסידים, אך במשפחתנו הפרושית אפשר היה לטעום ממנו בכל שמחה. זהו מאכל אטריות דקות וביצים, בטעם מתוק חריף שהתבשל במשך כל הלילה בתנור או על פתיליה.
גרגרי חומוס מבושלים הנקראים ביידיש ארבעס. זהו חטיף חומוס אשכנזי שהיה נהוג לאכול בסעודת מצווה לציון הולדתו של בן זכר – "סעודת שולם זוכר" -. ויש אומרים שזרעי החומוס מזכירים את הפסוק מבראשית כ"ב "וְהַרְבָּה אַרְבֶּה אֶת-זַרְעֲךָ כְּכוֹכְבֵי הַשָּׁמַיִם..."
ותודה למארגנים על המחשבה והכיבוד הטעים.

 

         
לארכיון תמונות ומסמכים
של המשפחה
  להמשך תאור הכנס
של בני הדור החמישי
  לתמונות מחזור של
בני הדור החמישי