תמונות מכנס בני הדור החמישי לילידי ירושלים.
בני הדור החמישי הם נינים למייסדי המשפחה שיינה-בלומה ור' משה שטרן.

ג. תמונות מחזור לאחר ארוחת צהרים חגיגית. אוקטובר 2008.

 
 

הכנס נערך בבית אלקה צוקרמן בשכונת אהל שלמה (אבו בסל) ובבית הכנסת "בית יהודה" בשכונת בית יעקב. המשתתפים עלו לקברו של מייסד המשפחה ר' משה שטרן בבית העלמין שבהר הזיתים, וסעדו ארוחת צהרים חגיגית ב"יד השמונה".

 
 

רשימת המשתתפים:
אבניאלי רחלי חיים, אבניר יהודית ודוד, אלוש אריאלה ושלום, אלימלך מוריה,  ארקין נאוה , ברזובסקי אלי וחגית, גילאי אריה ורות, גלבוע צחי ונוגה גל-עד, גרוסמן שוקה, דגן אסתר*, דגן פיני ורותי, הניק דפנה ויהודה, וולצמן אביבה, יעבץ סמדר, כהן נאוה ומשה, ליכטשיין מיכל, ליכטשיין יהודה ובלאנש, מיזרוצקי יהודית וזכריה, מרקס עדינה, נדה אריאלה ויוסי, צוקרמן שלמה ושולמית*, קווטינסקי משה וחדווה* , קווטינסקי יוסי, קווטינסקי אירית, קמחזי אהובה ורפי, קניגסברג גליה, קרוליק אהובה וגדעון, קרמר ניצה ואיציק, רווה ליאורה וראובן, שגיא דגנית ואבי, שטרנברג דרור ושרי, שטרנברג יעקב* , שטרנברג שי שלום, שטרנברג איתן ויפה, שכטמן מרב ומריו, שכטר רחל*, שלייפר אלי ואיה, שלייפר נעמי ואקרמן אדם, שלף מאיר ונילי, שלף אריק ודליה, שלף עודד, שניט נורית ודן, שפייזמן אילה ואיציק.
*
אורחי כבוד - בני הדור הרביעי.

 
   
   
   
   
 

 

הכנס אורגן ע"י: אריק שלף, נעמי שלייפר, אריה גילאי, אלי שלייפר.
ובעזרתם האדיבה של: דליה שלף, רות גילאי, אפרת שלף טובול, רעות סמדר ועודד שלף.
צילומי תמונות באדיבות: צחי גלבוע, מרב שכטמן, נורית שניט, נאוה כהן ומשה קווטינסקי.
הסרטה ועיבודי מחשב: משה כהן


 

קטע מדברי משה קווטינסקי בפתיחת הכנס:

"דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת." כך אמר קוהלת בפרק א'. כנציג של בני הדור הרביעי הנמצאים אתנו כאן, אנסה להסביר את המשמעות של הביטוי "דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת".
"דור הולך" הוא דור שהמושגים שלו מיושנים ו"דור בא" הוא דור עם מושגים מודרניים.
"דור הולך" אכל ירקות בָּלָדי ולא ידע שאלו הם בעצם ירקות אורגניים של הדור הבא.
"דור הולך" שתה מים בהבור והטָנָג'ה והיו אלה אותם המים שבני הדור הבא קוראים: מים מינרלים. הם קנו לחם במכולת ובני הדור הבא קונים את אותו הלחם בסופּר.  "דור הולך" שיחק בצעירותו בכדורגל מסמרטוטים ובובות משומשות. הוא גדל בלי טלביזיה ומחשב, בלי מזגן ופריזר. ואילו "דור בא" משחק בפלייסטיישן היי-טק ומטייל בשבילי הארץ עם ג'י.פי.אס.
"דור הולך" הוא דור שלא דאג להתחממות כדור הארץ אך הייתה לו התמצאות ובקיאות בתנ"ך ובפרקי אבות, הם הכירו את משל יותם ושירת הים, את חזון העצמות היבשות וכרם נבות היזרעאלי. הם למדו על אופייה של איזבל והחום של אבישג השונמית, הם ידעו כי חוט השני הציל את רחב ביריחו.
"דור בא" משתמש במיסרונים ובטלפון סלולארי והוא דור עם השכלה רחבה בספרות ובהיסטוריה, במדעים ובגיאוגרפיה. הם יודעים על שירתו וסיפוריו של ביאליק, על התוכחה של אורי צבי גרינברג והפואמות של טשרניחובסקי, והם גם שומעים את הסימפוניות של בטהובן והקונצ'רטי של מוצרט.

למרות שקיים דמיון ושוני בין הדורות אפשר לומר כי אף על פי שדור הולך ודור בא הארץ לעולם עומדת. הארץ היא הבסיס שלנו, הגזע שעליו נשען האילן, הגזע והאילן זו המשפחה. לכן, אפשר לומר "דור הולך ודור בא והמשפחה לעולם נשמרת".

 

         
לארכיון תמונות ומסמכים
של המשפחה
  לביקור בשכונת אוהל
שלמה - אבו בסל
  לביקור בביה"כ בית יהודה
ובהר הזיתים