הנכדים של אברהם שרגא פייביש שטרן


בני משפחת ציפורה ומשה ליכטשיין ילידי ירושלים.


יהודה ובלנש ליכטשיין

 

יהודה (יודקה) ליכטשיין בן משה וצפורה (לבית שטרן) נולד בירושלים ביום 11.5.1928. החל את לימודיו בשנת 1934 בביה"ס אליאנס שהיה ליד שוק מחנה יהודה ובו למדו את השפה הצרפתית כבר מגיל צעיר. בכיתתו למד גם השחקן שייקה אופיר. בשנת 1938 בהיותו בכיתה ד' הועבר על ידי הוריו לביה"ס הנוצרי רטיסבון שנמצא במרכז ירושלים וזאת בגלל ששם לימדו טוב יותר את השפות אנגלית וצרפתית. לאחר כשנה עבר עם משפחתו להתגורר בתל אביב בדירה שנקנתה ברחוב שלוּש. יהודה התקבל לבית הספר המקצועי למסחר ולקצרנות "פיטמן" ברחוב בלפור שם סיים את לימודיו. על פי התעודה שלו, היה תלמיד מצטיין.

   
  יהודה ליכטשיין חבר ההגנה בת"א  

יהודה משרת בצבא בשנת 1967. .

בשנת 1944 הצטרף ליחידת הנוער של ארגון "ההגנה" בתל אביב. יחידות נוער אלה עסקו בתפקידי קשרים-רצים להעברת ידיעות סודיות לחברי ה"הגנה" ברחבי העיר. בשנת 1947 החל לעבוד במחלקה הערבית במשרד הבטחון היות וידע ערבית על בוריה. התגייס לצה"ל והשתתף במלחמת העצמאות, במבצע קדש ובמלחמת ששת הימים. בשנת 1951 הכיר את בלנש בת יעקב (ג'ק) קריגר ילידת העיר שטרסבורג שבצרפת, ולאחר זמן קצר נערכה ברוב עם חתונתם. ליהודה ובלנש נולדו עם השנים 3 ילדים: שלמה, מיכל (מיקי) וגיא.


בינה לבית ליכטשיין ואלכס קנישינסקי

     
 

 


שלמה ליכטשיין

בן צפורה לבית שטרן ומשה ליכטשיין, דור חמישי בארץ. אח ליודקה ובינה ונצר למשפחה שעלתה לארץ מהממלכה האוסטרו-הונגרית במאה ה-19, בני המשפחה הם מבוני השכונות החדשות שמחוץ לחומות העיר העתיקה בירושלים. שלמה נולד ביום ט"ו בתמוז תרפ"ו (26.6.1926) בירושלים ולמד בבית- הספר "תחכמוני". אחרי סיימו את בית-הספר עזר לאביו שהיה מקבל עבודה ממחנות הצבא הבריטי כקבלן לעבודות-בנייה שונות. אגב כך נתגלה כישרונו לבנאות והוא החליט להשתלם במקצוע זה. הוא המשיך אפוא את לימודיו בבית-הספר הטכני "מונטיפיורי" בתל-אביב, השתלם בחשמלאות ועבד במוסך של עיריית תל-אביב. שלמה היה חובב טבע ועסק בגידול יוני-דואר ששימשו להעברת ידיעות לצורכי ה"הגנה". היה ממייסדי "אגודת חובבי היונים בישראל" ושימש מזכיר האגודה.

במרס 1948 התגייס לצה"ל, וביקש למצוא אפשרות לחוש לעזרת ירושלים, עיר-הולדתו. ביום כ' באדר ב' תש"ח (31.3.1948) אורגנה ליד חולדה שיירה גדולה לירושלים. עיכוב בארגון השיירה בשל תקלות והבוץ בדרך אפשרו לכוחות הערביים להתארגן ולחסום את דרכה לכוון שער הגיא. השיירה נאלצה לסגת תוך כדי קרב. בקרב זה נפל. הובא למנוחת-עולמים בבית- הקברות בחולדה.

יהי זכרו ברוך.

     

משפחת מאשה ויהודה שניידר ילידי ירושלים.


רותי שניידר

 

רותי בת מאשה לבית שטרן ויהודה שניידר נולדה בתל אביב ולמדה בבית ספר "היובל". לרותי בן יחיד הנקרא ליאור.

 
 

 

 
 

משפחת שמואל וסטלה שטרן ילידי ירושלים.


מרטין שטרן

 

 


משפחת יעקב (ג'ק) שטרן יליד ירושלים.


פרל לבית שטרן ופרד רוזנפלד

 

 

   
 

ביאטריס וג'רי כהן